Тоскана и Венеция: Венеция - Флоренция - Сиена - Сан Джиминяно - Пиза - Лука
ПЪРВИ ДЕН – 09:30 ч. – хотел “Тримонциум” в Пловдив; 10:00 ч. – бензиностанция „Шел“ Пазарджик – трансфер до София (за тези, които желаят); 13:00 ч. – отпътуване от София от Централна автогара София, сектор 43. Качването в автобуса започва в 12:30 ч. Отпътуване по маршрут София – Белград – Загреб – Любляна – Венеция. Нощен преход.
Ден 2
ВТОРИ ДЕН – Сутринта – пристигане в Пунта Сабиони. Разглеждане на Венеция: разходка с корабче от Пунта Сабиони до „Сан Марко” (цената на билета за корабчето не е включена в пакетната цена на екскурзията), посещение на историческия център на Венеция: пл. “Сан Марко”, базиликата „Сан Марко”, Двореца на дожите (отвън), моста Риалто. Свободно време. Вечерта - настаняване в хотел в района на Венеция (Лидо ди Йезоло, околности на Лидо ди Йезоло или околности на Тревизо). Нощувка.
Ден 3
ТРЕТИ ДЕН – Закуска. Отпътуване за Тоскана. Разглеждане на Пиза: Двора на чудесата (Катедралата, баптистериото и наклонената кула) и на стария град – пиаца „Кавалери”, търговската улица и пиаца „Гарибалди”. Свободно време. Следобед – разглеждане на Лука – очарователен град, съхранил средновековните си църкви, дворци, улички и площади, опасан от крепостни стени датиращи от XVI – XVII век : разглеждане на стария град, катедралата „Св. Мартин”, църквите „Св. Михаил на форума” и „Св. Фредиан”, овалния площад. Завръщане в хотела в Монтекатини Терме. Отпътуване към Монтекатини Терме. Настаняване. Нощувка.
Ден 4
ЧЕТВЪРТИ ДЕН – Закуска. Сутринта – разглеждане на Сиена – червеният град, построен на три хълма в средата на тосканското плато – разглеждане на „Пиаца дел Кампо” – централният площад на Сиена, прочут с впечатляващото конно надбягване, на което ежегодно е сцена – легендарното „палио”, Палацо Публико, катедралата. Следобед – разглеждане на Сан Джиминяно – кацнал на върха на един хълм в долината на р. Елза, сред лозя и маслинови горички, градът е запазил средновековния си облик и украсява тосканския пейзаж със своите крепостни стени и с легендарните си 14 каменни кули, устремили към небето стройните си силуети – разглеждане на „Пиаца де ла Чистерна”, „Пиаца дел Дуомо”, катедралата „Санта Мария Асунта”. Нощувка в Монтекатини Терме.
Ден 5
ПЕТИ ДЕН – Закуска. Отпътуване за Флоренция. Разглеждане на Флоренция с екскурзовод: църквата “Санта Мария Новела” (отвън), катедралата “Санта Мария дел Фиорe” (отвън), квартала на Данте, площада на Синьорията. Възможност за разглеждане на галерия Уфици - с доплащане 99 лв. за възрастни и 64 лв. за лица до 24 г. (при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва резервация, екскурзовод на български по време на визитата, слушалки по време на визитата, таксата за вход в галерията. Посещението се организира при минимум 20 участника (местата за посещение на галерия Уфици са ограничени и записваме до изчерпване им). Важно: при разглеждането на Флоренция, автобусът оставя групата на специално учреден паркинг, от който придвижването до центъра на града става с трамвай, билетът за който не е включен в пакетната цена на екскурзията и струва около 3 евро в двете посоки. Вечерта – отпътуване по маршрут Флоренция – Любляна – Загреб – Белград – София. Нощен преход.
Ден 6
ШЕСТИ ДЕН – Вечерта – пристигане в София на Централна автогара София. Трансфер до „Шел“ Пазарджик и Пловдив.
Дата | цена на възрастен в двойна/тройна стая | цена на човек в индивидуална стая | цена на деца и младежи до 17 г. в стая с 2 възрастни | цена на деца и младежи до 17 г. в стая с 1 възрастен |
12.04.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
20.05.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
14.06.2023 | 582 | 698 | 536 | 566 |
18.07.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
08.08.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
05.09.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
19.09.2023 | 598 | 714 | 536 | 566 |
10.10.2023 | 582 | 698 | 536 | 566 |
Продължителност на туристическата програма: 6 дни
Допълнителни услуги | възрастова група / цени |
Галерия Уфици | до години / 99 BGN |
Допълнителна седалка | до години / 289 BGN |
Пояснения:
-
Екскурзията е шестдневна и включва 1 нощувка в района на Венеция (Лидо ди Йезоло, околности на Лидо ди Йезоло или околности на Тревизо), 2 нощувки със закуски в района на Монтекатини Терме и разглеждане с екскурзовод на забележителностите на Венеция, Флоренция, Сиена, Сан Джиминяно, Пиза и Лука. Настаняването е на база нощувка и закуска в хотели 3 или 2 звезди.
-
Настаняването е на база нощувка и закуска в хотели 2 или 3 звезди.
-
ВАЖНО: При нощувки в Италия туристите заплащат задължително градска такса както следва: в или в околностите на Лидо ди Йезоло или Тревизо - 1,00 евро на човек на ден при настаняване в хотели 3 звезди и 1,50 евро на човек на ден при настаняване в хотели 4 звезди, в или в околностите на Монтекатини Терме - 1-2 евро на човек на ден при настаняване в хотели 3 звезди и 3-4 евро на човек на ден при настаняване в хотели 4 звезди. Таксата се заплаща лично от туристите на рецепцията на хотелите преди отпътуването им и не е включена в пакетните цени на екскурзията.
Здравни изисквания: няма специални здравни изисквания.
Условия по договора
Условия за плащане: Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 30% от стойността на автобусните пакети и сключен договор за туристически пакет. Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 30 дни преди обявената начална дата на отпътуване.
Такса прекратяване:
- ако прекратяването е до 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на настоящия Договор, Пътуващият не дължи такса прекратяване, в случай че настоящият Договор е сключен повече от 50 дни преди датата на отпътуване (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
- ако прекратяването е от 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на настоящия Договор до 50 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 10% от цената на туристическия пакет в лева (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
- ако прекратяването е от 49 до 21 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 30% от цената на организираното пътуване в лева;
- ако прекратяването е от 20 до 10 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 80% от цената на организираното пътуване в лева;
- ако прекратяването е под 10 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 99% от цената на организираното пътуване в лева.
Минимален брой записани за осъществяване на екскурзията: Всички автобусни екскурзии се осъществяват при минимум 25 туриста. В случай че минималният брой записани за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение. Туроператорът е длъжен да уведоми пътуващите за анулирането на екскурзията, спазвайки условията на чл. 89 ал. 7 т. 1. от ЗТ.
Автобусите, които се използват са следните марки: Мерцедес, Скания, Сетра, Волво, Ивеко, Ман, Неоплан, VDL (ВДЛ), Бова, Ван Хол, снабдени с климатик, видео, кафе машина, минибар, лицензирани за извършване на международен превоз на пътници. По време на пътуването в автобуса, всеки е задължен да поставя предпазния колан на седалката, която заема.
Медицинската застраховка към туристическия пакет е с доплащане от 2 лв. на човек на ден. Полицата е с общо покритие 10 000 ЕUR и включен асистанс, като покрива възникнали медицински разноски от злополука или акутно заболяване, медицинско транспортиране и репатриране.
Туроператорът предлага на туристите да сключат застраховка „отмяна на пътуване“, която покрива разходите за прекратяване на договора за туристически пакет от страна на пътуващия.
Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност.
Паспортни и визови изисквания: До държави от ЕС и Сърбия, Македония, Албания, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Швейцария, Швеция, Финландия, Норвегия и Исландия се пътува с валидна лична карта. До всички останали държави се пътува с международен паспорт, валиден най-малко 6 месеца след датата на завръщане.
Поради нестабилните цени на горивото, които се покачват непрекъснато и непредвидимо, е възможно въвеждане на доплащане за гориво. Записаните по програмата клиенти ще бъдат уведомявани веднага, в случай че такова доплащане се наложи.
-
Агенцията предоставя следните намаления за екскурзиите си от "Каталог 2021":
1. ЗА РАННО ЗАПИСВАНЕ - 3% от пакетната цена (2 месеца преди датата на екскурзията - за записан турист се счита този, който е платил съответната предплата и е подписал договор).2. ЗА ПОСТОЯННИ КЛИЕНТИ - 3% от пакетната цена (клиенти, които вече са пътували с "Агенцията"). Клиентите, които ползват тази отстъпка, трябва в договора да упоменат последната екскурзия на „Агенцията”, на която са пътували.
От посочените отстъпки се ползва само една.
Намаленията не се прилагат при цените за деца и младежи.
Екскурзиите, при които се ползват горните намаления, са отбелязани в този сайт със следния знак:
Отстъпките не се прилагат при екскурзиите с цени за ранно записване отбелязани със знак
Отстъпките не се прилагат при икономични или промоционални екскурзии, отбелязани със знак
3. ЕКСКУРЗИИ СЪС СПЕЦАЛНА ЦЕНА ЗА РАННО ЗАПИСВАНЕ - Екскурзиите, отбелязани със знак , са с ранно записване. При тях е ясно упоменато до коя дата са валидни по-ниските цени.
При екскурзиите отбелязани със знаци и не се прилагат горните намаления за ранно записване и постоянни клиенти.
Цената включва:
- Транспорт с лицензиран автобус;
- Съответния брой нощувки със закуски;
- Водач-придружител;
- Екскурзоводско обслужване.
Цената не включва:
- Посещение на галерия Уфици с ексурзовод на български език;
- Такси за вход в музеи, билети за корабчета, градски транспорт и пр.„
- Медицинска застраховка (2 лв. на човек на ден);
- Градска такса в Монтекатини Терме;
- Слушалки по време на екскурзоводската програма (2-3 EUR на човек);
- PCR или антигенен тест, в случай че такива са нужни;
- Разходи от личен характер.
Задай въпрос